S19 Międzyrzec Podlaski

Aktualności

Zaawansowanie robót w maju 2026 r.

Zaawansowanie robót w maju

Roboty drogowe

W zakresie robót ziemnych i podbudów odnotowano dalsze zaawansowanie:

  • Roboty ziemne – wykopy: 52%
  • Roboty ziemne – nasypy nieulepszone: 88%
  • Roboty ziemne – nasypy ulepszone: 83%
  • Zdjęcie warstwy urodzajnej: 95%
  • Roboty ziemne – GWN: 60%
  • Warstwa ulepszonego podłoża: 91%
  • Warstwa mrozoochronna (spoiwo): 63%
  • Warstwa mrozoochronna z gruntu niewysadzinowego: 98%
  • Podbudowa pomocnicza S19: 71%
  • Podbudowa zasadnicza S19: 69%
  • Podbudowa zasadnicza – pozostałe drogi: 31%
  • Podbudowa z betonu asfaltowego: 53%
  • Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego: 23%
  • SMA ( Mieszanka Mastyksowo-Grysowa ) – 1%

 

Roboty mostowe

Roboty mostowe prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Szczegółowe zestawienie postępów znajduje się w ilustracjach załączonych na stronie.

Roboty branżowe

W branżach towarzyszących również odnotowano znaczący postęp:

  • Przebudowa melioracji (drenaż, zbieracze) – 89%
  • Przebudowa rowów i cieków – 30%
  • Przebudowa kolizji elektroenergetycznych NN i SN – 100%
  • Telekomunikacja – 100%
  • Wodociągi – 100%
  • Kanalizacja sanitarna – 100%
  • Przebudowa gazu – 100%
  • Zbiorniki retencyjne – 80%
  • Kanalizacja deszczowa – 62%
  • Drenaż podłużny – 47%
  • Kanalizacja sanitarna na MOP-ach – 70%
  • Budowa wodociągu na MOP-ach – 95%
  • Oświetlenie – 15%

 

Wprowadzenie Czasowej Organizacji Ruchu w dniu 25.05.2026 r.

PCOR 20 (Etap 22)   

Organizacja ruchu przewiduje poprowadzenie istniejącego ruchu częściowym odcinkiem wybudowanej jezdni prawej drogi S19 od okolic km 10+400 km budowy do km 14+600 po nowym odcinku S19. Od km roboczego 15+000 ruch będzie przełożony ponownie na jezdnię prawą. W okolicach km 15+550 powróci na istniejący przebieg DK19 wchodzący w kolejny realizowany odcinek robót. Na całym odcinku zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km / h a na włączeniach 40 km / h. 

W miejscu istniejących węzłów zostaną wydzielone lewoskręty, dzięki którym zostaną zapewnione relacje do skrętu z przebudowanej DK19 w kierunku Warszawy i Terespola na wysokości węzła w km roboczym 10+950 i m. Łuków (DW806) czy Międzyrzec Podlaski (DW813) na wysokości węzła w km 14+100. Powyższe skrzyżowania będą wykorzystywały istniejące łącznice. 

Wprowadzenie Czasowej Organizacji Ruchu w dniu 25.05.2026 r.

PCOR 16 Etap 18

Organizacja ruchu wprowadzona zostanie zgodnie z projektem czasowej organizacji PCOR16
(Etap 18-1 wer.1). Połówkowe wykonanie podłączenia „bypassu” między istniejącą jezdnią DK19 a nowo
wybudowaną jezdnią lewą. Istniejący ruch będzie funkcjonował na zasadzie wahadła przy sterowaniu poprzez
sygnalizację świetlną. Odcinek wyłączony to 100m. 

Zaawansowanie robót w kwietniu 2026 r.

Roboty drogowe

W zakresie robót ziemnych i podbudów odnotowano dalsze zaawansowanie:

  • Roboty ziemne – wykopy: 52%
  • Roboty ziemne – nasypy nieulepszone: 88%
  • Roboty ziemne – nasypy ulepszone: 82%
  • Zdjęcie warstwy urodzajnej: 95%
  • Roboty ziemne – GWN: 41%
  • Warstwa ulepszonego podłoża: 91%
  • Warstwa mrozoochronna (spoiwo): 58%
  • Warstwa mrozoochronna z gruntu niewysadzinowego: 98%
  • Podbudowa pomocnicza S19: 66%
  • Podbudowa zasadnicza S19: 66%
  • Podbudowa zasadnicza – pozostałe drogi: 29%
  • Podbudowa z betonu asfaltowego: 50 103 t
  • Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego: 10 346 t

 

Roboty mostowe

Roboty mostowe prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Szczegółowe zestawienie postępów znajduje się w ilustracjach załączonych na stronie.

Roboty branżowe

W branżach towarzyszących również odnotowano znaczący postęp:

  • Przebudowa melioracji (drenaż, zbieracze) – 89%
  • Przebudowa rowów i cieków – 29%
  • Przebudowa kolizji elektroenergetycznych NN i SN – 100%
  • Telekomunikacja – 100%
  • Wodociągi – 100%
  • Kanalizacja sanitarna – 100%
  • Przebudowa gazu – 95%
  • Zbiorniki retencyjne – 79%
  • Kanalizacja deszczowa – 60%
  • Drenaż podłużny – 47%
  • Kanalizacja sanitarna na MOP-ach – 70%
  • Budowa wodociągu na MOP-ach – 92%
  • Oświetlenie – 10%

Wprowadzenie Czasowej Organizacji Ruchu w dniu 23.04.2026 r.

Wykonawca planuje wykonanie prac drogowych na końcu odcinka od strony Radzynia na połączeniu z odcinkiem firmy STECOL. Rozpoczęcie prac i wprowadzenie organizacji zaplanowano na dzień 23.04.2026  Organizacja ruchu wprowadzona zostanie zgodnie z projektem czasowej organizacji PCOR16 (Etap 18-1 wer.1). Połówkowe wykonanie podłączenia bypassu między istniejącą jezdnią DK19 a nowo wybudowaną jezdnią lewą. Istniejący ruch będzie funkcjonował na zasadzie wahadła przy sterowaniu poprzez sygnalizację świetlną.

Wprowadzenie Czasowej Organizacji Ruchu w dniu 20.04.2026 r.

W dniu 20.04.2026 r. wprowadzona zostanie Czasowa Organizacja Ruchu polegająca na zamknięciu w wyznaczonym zakresie. Organizacja będzie zgodna z projektem czasowej organizacji PCOR17 (Etap 19) i dotyczyć będzie wyłączenia z ruchu części ulicy Radzyńskiej w celu budowy drogi 18L. 

 

 

Zmiana Czasowej Organizacji Ruchu na DK19

Wprowadzenie CzOR

W dniu 15.04.2026 r. Wykonawca zadania: „Budowa drogi ekspresowej S19 Białystok – Lubartów, odc. granica woj. mazowieckiego i lubelskiego Międzyrzec Podlaski (koniec obwodnicy)” – firma Strabag planuje wprowadzić zmianę czasowej organizacji ruchu na DK19 w tym na węźle Międzyrzec Podlaski Północ (DK19 oraz DK2).

Czasowa organizacja ruchu obejmuje wyłączenie z ruchu jezdni lewej (wschodniej) DK19 z uwagi na jej przebudowę jak również wyłączenie łącznic z jezdni lewej. Ruch w obu kierunkach na odcinku w obrębie węzła odbywał się będzie jezdnią prawą (zachodnią). Relacje skrętne z DK2 na DK19 (kierunek Lublin oraz Białystok) będą zapewnione poprzez tymczasowe skrzyżowanie pomiędzy łącznicą wjazdową i zjazdową z DK19 na jezdni prawej.

Uwaga – jedna z łącznic jest na fragmencie dwukierunkowa, dlatego na oznakowanym tymczasowym zjeździe (zjazd z łącznicy dwukierunkowej na jednokierunkową) należy zachować szczególną ostrożność.

Zmiana organizacji ruchu pozwoli na rozbudowę węzła i budowę S19. Funkcjonowanie takiej organizacji ruchu planowane jest do wiosny 2027 r.

Prosimy o bezpieczną jazdę i stosowanie się do oznakowania drogowego.